Bilboko Aratusteak 2017

BILBOKO ARATUSTEAK 2017


ZAPATUA 18
19:00 Zabalgune eraikina / Ateen irekiera
19:30 Zabalgune eraikina /Aratusteetako Koplen lehiaketa 2017

DOMEKA 19
12:00 Plaza Barria / Aratusteetako VI. Torrada eta Pontxe lehiaketa
13:00 Plaza Barria / Torrada eta Pontxe banaketa
14:00 Plaza Barria / Sari banaketa

EGUENA 23
20:00 Zazpi Kaleak / Bertoko taldeen kontzertuak
Goienkale / UKI SELEKTA + EH 2000
Erronda / CROSSOVER + THE KOZMIC FRINGE
Maria Muñoz / THE 2NILOS
Hirukigunea / KUENTA ATRÁS
Barrenkale / TIEFBORN

BARIKUA 24
10:30 Albia – Kale Nagusia – Plaza Barriko karpa / Bilboko ikastetxeen desfilea
11:00 Plaza Barriko karpa / Txokolatada eta jaia
19:00 Udaletxean /Aurpegiko mozorroaren trukea eta Farolin eta Zarambolas atxilotzea
19:30 Plaza Barriko karpa / Epaiketa Farolin eta Zarambolasi
20:30 Plaza Barriko karpa / Aretoko dantzak / Bilbao Sozial Dantza
21:00 Santiago Plaza / Farolin eta Zarambolasi Irain publikoa Beti Jai Alai dantza taldearekin + Aratusteetako kopla txikiak
22:30 Plaza Barriko karpa / ASIER BILBAO: “Bilbo Karnabal”

ZAPATUA 25


12:00 Plaza Biribila / Esparrua zabaltzea eta atzera-kontua hastea: “hiru, bi, bat…!”
12:00 – 14:30 Zabalgune plaza / Gargantua, umeentzako puzgarriak eta tailerrak
12:15 – 13:00 Albia / Danz Jolas Jaia ZIRIKA ZIRKUSEKIN
Zabalgune plaza / Aratustegunea / Fanfarreak, erraldoiak eta gaiteroak
12:30 – 15:30 Plaza Biribila / Gune gastronomikoaren irekiera : umeentzako tailerrak , nekazarien azoka , baratxuri sopa , txahala errea eta pintxo beganoen dastaketa eta salmenta
12:30 Done Bikendi / URBELTZEN DANTZA GANBARA
12:45 Plaza Biribila / ERROMERIA
13:00 Zabalgune Eraikina / PANPOTX KULTUR ELKARTEA: “Baso liluragarria” (Familia ikuskizuna)
13:00 Albia /Bertso Saioa
13:00 Astarloa / ENKORE (Kontzertua) + Txosna irekiera
13:30 – 15:30 Done Bikendi / KAFE ANTZOKIA: Aratusteetako menu berezia
15:00 Astarloa / KAOTIKO (Kontzertua)
16:00 Plaza Biribila / ARATUSTEETAKO KALEJIRA ETA MOZORRO LEHIAKETA:
Epaimahaiaren aurreko paserako izena ematearen irekiera.
16:00 Albia / DANTZA PLAZA ZANGOREKIN
16:30 Done Bikendi / Kafe Antzokia: AMULTZUKI (Bazkalostean kantari)
16:30 Zabalgune Eraikina / PANPOTX KULTUR ELKARTEA: “Bosque encantado” (Familia ikuskizuna)
16:30 – 19:30 Zabalgune Plaza / Gargantua, umeentzako puzgarriak eta tailerrak
17:00 Plaza Biribila / KALEJIRA ETA MOZORROEN LEHIAKETA: Epaimahaiaren aurreko pasearen hasiera.
Plaza Biribiletik abiatuta; Ibilbidea: Plaza Biribila – Astarloa (Epaimahaia) – Zabalgunea – Colon de Larreategi – Albia
17:00 Aratustegunea / Fanfarreak, erraldoiak eta gaiteroak
17:30 Albia / GARILAK 26 (Kontzertua)
17:30 – 20:00 Berastegi – Kale Nagusia “SELFI” sardinarekin /
18:30 Zabalgune Eraikina / PANPOTX KULTUR ELKARTEA: “Baso liluragarria” (Familia ikuskizuna)
19:30 Plaza Biribila / Botilari Kortxoa kentzea eta esparruaren itxiera

DOMEKA 26
09:00 Plaza Barriko karpa / Indaba lehiaketa: Izena ematea
12:00 Arriaga Plaza / Gargantua
12:00 – 14:00 Areatza (Ibilbidea) Erraldoiak eta buruhandiak
14:00 Plaza Barriko karpa / Indaba lehiaketako sari-banaketa
18:30 Plaza Barriko karpa / Gaztedi Dantza Taldea: “INAUTERIETAKO ISTORIOAK”
19:30 Plaza Biribila / 7 Kaleetara jaistea + LEKITTOKO DEABRUAK eta piroteknia
20:00 Santiago Plaza / Bilboko Ura iturria lehortu arte Farolin eta Zarambolasekin.
Esparrua zabaltzea eta 7 Kaleak alaitzea
21:00 Plaza Barriko karpa / Mozorroen lehiaketako sari-banaketa
22:00 Plaza Barriko karpa / Aratusteetako Dantzaldi Nagusia:VULCANO SHOW

ASTELEHENA 27
12:30 Plaza Barriko karpa /Kontzertua familientzat: BILBOKO UDALAREN BANDA, PATXI GONZALEZekin
17:00 – 20:00 Plaza Barriko karpa / Umeentzako puzgarriak, jolasak eta tailerrak

MARTITZENA 28
19:30 Plaza Barriko karpa / Sardinaren hiletaren hasiera
20:00 Arriaga Plaza / Sardina erretzea

Informazio gehiagorako klikatu hemen

Bidali mezua

Ahalik eta lasterren erantzungo zaitugu. Mila esker mezua idazteagatik.

Not readable? Change text. captcha txt