Bilboko Aratusteak 2019

Bilboko Aratusteak 2019

Egitaraua

2019ko Aratusteak otsailaren 23tik Martxoaren 5era ospatuko dira, adin eta gustu guztietarako proposamenak batuz.
Aratusteen egitaraua* orokorra ezagutzeko egunez egun irakur dezakezu hemen:

OTSAILAREN 23an, LARUNBATA

19:30 Kafe Antzokia : Ateen irekiera.
20:00 Kafe Antzokia: Aratusteetako Kopla Txikien V. Lehiaketa.
22:00 Kafe Antzokia: Aratusteetako Kontzertua: ANITA PARKER

OTSAILAREN 24an, IGANDEA

12:00 Plaza Barria: Aratusteetako VIII. Torrada eta Pontxe lehiaketa.
12:30 Plaza Barria: Torrada eta Pontxe banaketa + Aratusteetako Torrada tailerra
14:00 Plaza Barria: Sari banaketa.

OTSAILAREN 28an, OSTEGUNA

20:00 Zazpi kaleak : Kalejira musikatua FRITANGA ELEKTROTXARANGA

22:30 Plaza Barriko karpa: Aratusteetako Kontzertua: ITZALAK

MARTXOAREN 1ean, OSTIRALA

19:00 Udaletxean: Farolin eta Zarambolas atxilotzea.
19:30 Plaza Barriko karpa: Epaiketa Farolin eta Zarambolasi.
20:30 Plaza Barriko karpa: Farolin eta Zarambolasi Irain publikoa + Aratusteetako kopla txikiak.

MARTXOAREN 2an, LARUNBATA

Aratuste-zapatua, egunik handiena izango da eta bi jai gune izango ditugu: lehena, eguerdiko 12h00etatik arratsaldeko 19h30ak arte, lau gunez osatua egongo da: Plaza Biribila , Albia, Astarloa-Kale Nagusia eta Zabalguneko Merkatua. Bigarrena, arratsaldeko
19h30etik aurrera, kalejiran Plaza Biribiletik jaitsita eta Zazpi Kaleetan zehar zabalduko dena.

12:00 Plaza Biribila: Esparrua zabaltzea eta atzera-kontua hastea: “hiru, bi, bat…!”.
12:00 – 14:30 Zabalgune plaza: Gargantua, umeentzako puzgarriak eta tailerrak.
12:15 Albia: Antzerkia IRRIEN LAGUNAK: “ZATOZ JOLASTERA!”

12:15 Aratustegunea: Fanfarreak, erraldoiak eta gaiteroak
12:15 Aratustegunea: EUSKAL HERRIKO ARATUSTEAK

12:15 Plaza Biribila: KONTZERTUA:  SWING TAILERRA + BILBAO LINDY BAND

12:30 – 15:30 Plaza Biribila: Gune gastronomikoaren irekiera: umeentzako tailerrak, nekazarien azoka, baratxuri sopa, txahala
errea eta pintxo beganoen dastaketa eta salmenta.
12:30 Zabalgune plaza: Antzerkia GOLOKA: “PIRATAK”

13:00 Zabalgune eraikina: Familia ikuskizuna: HORTZMUGA antzerki taldea: “JULE”

13:00 Astarloa: KONTZERTUA: NIZURI TAZUNERI + Txosna irekiera
15:00 Albia: Herri bazkaria
15:00 Astarloa: KONTZERTUA: AKATZ

16:00 Plaza Biribila: ARATUSTEETAKO KALEJIRA ETA MOZORRO LEHIAKETA: Epaimahaiaren aurreko paserako izena ematearen irekiera.
16:30 Zabalgune Eraikina: Familia ikuskizuna: HORTZMUGA antzerki taldea: “JULE”

16:30 – 19:30 Zabalgune Plaza: Gargantua, umeentzako puzgarriak eta tailerrak.
17:00 Aratustegunea: Fanfarreak, erraldoiak eta gaiteroak
17:00 Plaza Biribila: KALEJIRA ETA MOZORROEN LEHIAKETA: Epaimahaiaren aurreko pasearen hasiera.
(Ibilbidea: Plaza Biribila – Astarloa (Epaimahaia) – Zabalgunea – Colon de Larreategi – Albia)
17:15 Albia: KONTZERTUA: URRATS

17:30 – 20:00 Berastegi – Kale Nagusia: “SELFI” Sardinarekin.
18:30 Zabalgune Eraikina: Familia ikuskizuna: HORTZMUGA antzerki taldea: “JULE”

19:30 Plaza Biribila: Botilari Kortxoa kentzea eta esparruaren itxiera.
19:30 Plaza Biribila: 7 Kaleetara jaistea
20:00 Santiago Plaza: Farolin eta Zarambolasekin Bilboko iturriko ura lehortu arte + Esparrua zabaltzea eta 7 Kaleak alaitzea.
21:00 Plaza Barriko karpa: Mozorroen lehiaketako sari-banaketa.
22:00 Plaza Barriko karpa: Aratusteetako Dantzaldi Nagusia: PASSARELA ORKESTRA

MARTXOAREN 3an, IGANDEA

09:00 Plaza Barriko karpa: Indaba lehiaketa: Izena ematea.

14:00 Plaza Barriko karpa: Indaba lehiaketako sari-banaketa.

MARTXOAREN 5ean, ASTEARTEA

19:30 Plaza Barriko karpa: Sardinaren hiletaren hasiera.

20:00 Arriaga Plaza: Sardina erretzea

 

Bideoa:Bilboko konpartsak

Kartela: José Ángel Ligero Martínez

Bidali mezua

Ahalik eta lasterren erantzungo zaitugu. Mila esker mezua idazteagatik.

Not readable? Change text. captcha txt