Bilboko Aratusteak 2020

Bilboko Aratusteak 2020

Egitaraua

OTSAILAREN 15ean, LARUNBATA
19:30 Kafe Antzokia : Ateen irekiera.

20:00 Kafe Antzokia: Aratusteetako Kopla Txikien VI. Lehiaketa.

22:00 Kafe Antzokia: Aratusteetako Kontzertua: LOS ZOPILOTES TXIRRIAOS

OTSAILAREN 16an, IGANDEA
11:30 Plaza Barria: Torrada eta Pontxe dastaketa

12:00 Plaza Barria: Aratusteetako IX. Torrada eta Pontxe lehiaketa.

14:30 Plaza Barria: Sari banaketa.

OTSAILAREN 20an, OSTEGUNA
20:00 Zazpi kaleak : Kalejira musikatua ORKRESTA ELEKTROTXARANGA

22:30 Plaza Barriko karpa: Aratusteetako Kontzertua: SUTAN

OTSAILAREN 21ean, OSTIRALA
19:00 Udaletxean: Farolin eta Zarambolas atxilotzea.

19:30 Plaza Barriko karpa: Epaiketa Farolin eta Zarambolasi.

20:30 Plaza Barriko karpa: Farolin eta Zarambolasi Irain publikoa + Aratusteetako kopla txikiak.

OTSAILAREN 22an, LARUNBATA
Aratuste-zapatua, egunik handiena izango da eta bi jai gune izango ditugu: lehena, eguerdiko 12h00etatik arratsaldeko 19h30ak arte, lau gunez osatua egongo da: Plaza Biribila , Albia, Astarloa-Kale Nagusia eta Zabalguneko Merkatua. Bigarrena, arratsaldeko 19h30etik aurrera, kalejiran Plaza Biribiletik jaitsita eta Zazpi Kaleetan zehar zabalduko dena.

12:00 Plaza Biribila: Esparrua zabaltzea eta atzera-kontua hastea: “hiru, bi, bat…!”.

12:00 – 14:30 Zabalgune plaza: Gargantua, egurrezko jolas klasikoak, makillajea, ileapaindegi zoroa eta tailerrak.

12:15 Albia: Antzerkia IRRIEN LAGUNAK: “IRRIEN TAUPADAK!”

12:15 Aratustegunea: Fanfarreak, erraldoiak eta swing klandestinoa

12:15 Done Bikendi: EUSKAL HERRIKO ARATUSTEAK

12:15 Plaza Biribila: Tango Tailerra

12:30 – 15:30 Plaza Biribila: Gune gastronomikoaren irekiera: umeentzako tailerrak, nekazarien azoka, baratxuri sopa, txahala errea eta pintxo beganoen dastaketa eta salmenta.

12:30 Plaza barriko karpa: Eskoletako dantzak: BDB Bizkaiko Dantzarien Biltzarra

12:30 Zabalgune plaza: Antzerkia GOLOKA: “Astronautak”

13:00 Zabalgune eraikina: Familia ikuskizuna: PANPOTX kultur elkartea: “Itsasoan”

13:00 Astarloa: KONTZERTUA: XATIRO + Txosna irekiera

15:00 Albia: Herri bazkaria

15:00 Astarloa: KONTZERTUA: SUA

16:00 Plaza Biribila: ARATUSTEETAKO KALEJIRA ETA MOZORRO LEHIAKETA: Epaimahaiaren aurreko paserako izena ematearen irekiera.

16:30 Zabalgune Eraikina: Familia ikuskizuna: PANPOTX kultur elkartea: “En la mar”

16:30 – 19:30 Zabalgune Plaza: Gargantua, egurreko jolas klasikoak, makillajea, ileapaindegi zoroa eta tailerrak.

17:00 Aratustegunea: Fanfarreak, erraldoiak eta gaiteroak

17:00 Plaza Biribila: KALEJIRA ETA MOZORROEN LEHIAKETA: Epaimahaiaren aurreko pasearen hasiera.
(Ibilbidea: Plaza Biribila – Astarloa (Epaimahaia) – Zabalgunea – Colon de Larreategi – Albia)

17:15 Albia: KONTZERTUA: MUGALARI

17:30 – 20:00 Berastegi – Kale Nagusia: “SELFI” Sardinarekin.

18:30 Zabalgune Eraikina: Familia ikuskizuna: PANPOTX kultur elkartea: “Itsasoan”

19:30 Plaza Biribila: Botilari Kortxoa kentzea eta esparruaren itxiera.

19:30 Plaza Biribila: 7 Kaleetara jaistea + LEKEITIOKO DEABRUAK eta piroteknia

20:00 Santiago Plaza: Farolin eta Zarambolasekin Bilboko iturriko ura lehortu arte + Esparrua zabaltzea eta 7 Kaleak alaitzea.

21:00 Plaza Barriko karpa: Mozorroen lehiaketako sari-banaketa.

22:00 Plaza Barriko karpa: Aratusteetako Dantzaldi Nagusia: PASSARELA ORKESTRA

OTSAILAREN 23an, IGANDEA
10:00 Plaza Barriko karpa: Indaba lehiaketa: Izena ematea.

12:00 – 14:00  Arriaga Plaza: Gargantua.

12:00 – 14:00  Areatza – Arriaga Plaza (ibilbidea): Erraldoiak eta buruhaundiak

13:00 – 13:15  Plaza Barriko karpa: Indaba lehiaketa: Izena ematea.

14:30 Plaza Barriko karpa: Indaba lehiaketako sari-banaketa..

18:30 Plaza Barriko karpa: BETI JAI ALAI DANTZA TALDEA: “Bilbo dantzaz mozorrotzen”..

OTSAILAREN 24ean, ASTELEHENA
12:30 Plaza Barriko karpa: Kontzertua familientzat: BILBOKO UDALAREN BANDA, DJ XAIBORekin.

17:00 – 19:00 Plaza barriko karpa: Umeentzako puzgarriak, jolas kooperatiboak, makillajea, ile-apaindegi zoroa eta tailerrak

OTSAILAREN 25ean, MARTITZENA
11:30 – 14:30 / 16:30 – 18:30  Plaza Barriko karpa: Umeentzako puzgarriak, jolas kooperatiboak, makillajea, ile-apaindegi zoroa eta tailerrak..

19:30 Plaza barriko karpa: Sardinaren hiletaren erretzea

20:00 Arriaga Plaza: Sardina erretzea.

 

Bidali mezua

Ahalik eta lasterren erantzungo zaitugu. Mila esker mezua idazteagatik.

Not readable? Change text. captcha txt